BAŞKAN'DAN
Sevgili Pendikliler,
Bilindiği üzere ülkemiz, son 16 yılda büyük bir kalkınma ivmesi yakalamıştır. Değişim ve gelişim süreçlerini her alanda görmek, ülkemizin her şehrinde izlemek mümkün.
Pendik Belediyesi olarak bizler de ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif anlamda projelerimizi bir bir hayata geçirerek Pendik`in bu değişim ve gelişim rüzgârından pay almasını sağlıyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla, özel sektörle işbirliği içerisinde alt ve üstyapı çalışmalarımızla Pendik, artık hak ettiği yerdedir.
Pendik, modern çehre ve doğasıyla yaşanabilir bir şehir olmanın yanı sıra ülke istihdamına büyük katkı sağlıyor. Mavinin yeşille buluştuğu kent dokusu, planlı yapıları, orta ve büyük ölçekli sanayi kuruluşlarıyla Pendik`i sağlıklı kalkınmanın lokomotifi bir kent haline getiriyoruz.
Eğitimden sağlığa, spordan sanata yüzlerce yatırımı şehrimize kazandırdık. Geleceğin Pendik`ini inşa eden çalışmalarımız büyük bir özveriyle devam etmektedir. Bu süreçte yanımızda olan ve bizlerden desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına ve tüm diğer paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.
Pendik`te yaşamak bir ayrıcalıktır; çünkü her hemşehrimin ihtiyaçlarına cevap verecek donanıma sahip bir şehir var, ayaklarınızın altında. O ayrıcalığı esenlikle yaşamanız dileğiyle···